ekoder.org
EKODER
Sayacİstatistikler Yükleniyor ..!

RAMAZAN GIDA YARDIM HESABIMIZ
Hesap Adı: ESKİPAZAR EKONOMİK KALKINMA DERNEĞİ

T.C.Ziraat Bankası Eskipazar Şubesi

TR 9100 0100 0468 6054 2960 5009
 
BURS KAMPANYA HESABIMIZ
Hesap adı : ESKİPAZAR EKONOMİK KALKINMA DERNEĞİ

T.C Ziraat Bankası Eskipazar Şubesi

TR 5900 0100 0468 6054 2960 5003
AİDAT HESABIMIZ

Hesap Adı : ESKİPAZAR EKONOMİK KALKINMA DERNEĞİ

T.C.Ziraat Bankası Eskipazar Şubesi

 

TR 1600 0100 0468 6054 2960 5001

KİTAP KAMPANYA HESABIMIZ
Hesap Adı:  ESKİPAZAR EKONOMİK KALKINMA DERNEĞİ

T.C Ziraat Bankası Eskipazar Şubesi

IBAN : TR 6400 0100 0468 6054 2960 5010
ESKİPAZAR‘IN GELECEĞİ PANELİ SONUÇ BİLDİRGESİ (30.11.2019)
GAZETE MANŞETLERİ

ESKİPAZAR TEMA VAKFI BASIN BİLDİRİMİZ 25.11.2013

ESKİPAZAR TEMA VAKFI  BASIN BİLDİRİMİZ 25.11.2013

ESKİPAZAR EKONOMİK KALKINMA DERNEĞİ (EKODER)

BASIN AÇIKLAMASI  (25.11.2013)

 

TEMA VAKFI ESKİPAZAR’DA KURULDU. ESKİPAZAR TEMA BAŞKANI ESRA YILMAZ’A YENİ GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLİYORUZ.... EKODER OLARAK YANINDA OLACAĞIMIZI VE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİMİZİ BİLDİRMEK İSTERİZ.

 

Eskipazar bir yandan korunması gereken  doğal-tarihi ve kültürel değerleri bünyesinde  barındırıyor,diğer yandan da Ekonomik Kalkınma noktasında yeni yatırımlar bekliyor.İşte  Eskipazar'da yatırımlar yapılırken mevcut ekosistemi ve doğal dengeyi de korumak zorunda olduğumuzu unutmamamız gerekiyor...Çünkü bozulmamış bu doğal değerlerimiz aynı zamanda BİZİM DOĞAL SERVETİMİZ.

Koruma-kullanma dengesi içinde SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA  artık dünyanın da peşinden koştuğu temel kavramlar.Yakın zamanda bu hususta yapılan hatalı kimi uygulamaları maalesef Eskipazar’da da gördük.Bireyler ve  sivil toplum örgütleri olarak hepimize doğanın ve toprak kaynaklarımızın korunması noktasında görevler düşüyor.TEMA Türkiye genelinde bu  sivil duyarlılığı artıran,çevreyle dost kalkınma projelerini  uygulayan bir  ÇEVRE ÖRGÜTÜ.

TEMA nın Eskipazar'ımıza da gelmesi ve Esra kardeşimizin Tema Temsilciliği görevini üstlenmesini Eskipazar   için önemli ve güzel bir gelişme olarak değerlendiriyoruz.

Bu sivil örgüt yapısı ile çevreye verilen zararlara  karşı durmak,bu olası zararlar karşısında kamuoyunun dikkatini  çekmek  ve çevreyle dost çalışmalar yapmak  daha kolay ve etkili olacaktır.Bu hususta  TEMA  teknik ve örgütsel  alt yapısı ile  Eskipazar’a  destek de sağlayacaktır.

Zaten aldığı yüksek tahsil eğitimi itibarı ile de ÇEVRECİ olan Esra YILMAZ bu göreve çok yakıştı.Eskipazar TEMA için isabetli seçiminden ötürü Karabük İl Temsilcisi Sayın Ramazan SİNEKOĞLU'nu kutluyoruz.EKODER ve sahsım olarak yanlarında olduğumuzu ifade ediyorum.

Özellikle yaz aylarında köylerimizde biriken çöp meselesi,tarım alanlarının amaç dışı kullanımı ,Kırsal Kalkınma için Kırsal turizm /Ekoturizm , doğal ürünlerimizin değerlendirilmesi  Köylerde ve Eskipazar Merkezde  kanalizasyonunun  tarımsal sulamada  yarattığı kirlilik başlıklarında proje  ve çalışmalar geliştirebileceğimizi ifade ediyorum.Evsel atıklar için Eskipazar Merkez Kıranköy yakınlarında arıtma yatırımı gerçekleşiyor ama Eskipazar çayına deşarj edilecek suyun  Köyceğiz havzasında sulama  suyu olarak kullanılacağı düşünüldüğünde,27527 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan  “Arıtılmış Atık Suların Sulama Suyu Olarak Kullanımı Krıterleri Yönetmeliğine”  uyup uymayacağı  hususu halk sağlığı açısından önemli .Bu husus dikkat  ve denetim ihtiyacı noktasında önemini  korumaya devam edecektir.

Tıpkı SU PLATFORMU gibi  ilgili STK lar hep birlikte ÇEVRE PLATFORMU oluşturarak bu hususlarda da Eskipazar hayrına işler yapabileceğimizi biliyoruz..

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin İNCE’nin de katılımı ile  Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve TEMA  işbirliğinde” 81 il 81 Orman Projesi  “ kapsamında Eskipazar-Tamışlar Köyünde 15 Kasım 2011’de 200 dönümlük arazide Eskipazar Türkiye İş Bankası Ormanı oluşturuldu.

Bu Ormanı korumak ve geliştirmek Resmi kurum ,ilgili Sivil Toplum,Eskipazar TEMA elbirliği ile hepimizin görevi..Hatta Orman Genel Müdürlüğüne müracaatta bulunularak  Ormanın BAL ORMANI olarak  daha da geliştirilmesini talep etmemiz,Ankara’dan gerekli desteği sağlamamız mümkün olacaktır.

Esra hanımın  en kısa sürede sosyal medyada ESKİPAZAR TEMA Sayfasını oluşturarak iletişimi artırması ve başarı dileklerimizle..

 ESKİPAZAR TEMA TEKRAR HAYIRLI OLSUN ..25.11.2013

                             

Mehmet Emin ASLAN

EKODER  Yönetim Kurulu a.

 

 
 


  • BİZE ULAŞIN

  • Cami Caddesi,Belediye İş Hanı,Kat:2 No:5/4  Eskipazar / Karabük

  • 0532 725 71 55

  • eskipazarekoder@yandex.com

www.teknovizyon.net/
YukariCik