ekoder.org

YENİ BURS BAŞVURULARIMIZ BAŞLADI (15 ARALIK-31 ARALIK 2021)

YENİ BURS BAŞVURULARIMIZ BAŞLADI (15 ARALIK-31 ARALIK 2021)

BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK
Eskipazar'lı  4 yıllık Üniversite Öğrencilerimiz Burs Proğramımıza Türkiye'nin her yerinden başvurabiliyor. Ancak KYK bursu kazanmış öğrenciler (tıp ve diş hekimliği hariç) başvuru yapamıyor.(14 Aralık 2021 tarihi itibarı ile KYK Bursu kazananlar belli oldu.)
Öncelikle; Öğrenci internet sitemizden Burs Yönetmeliğimizi inceliyor. http://www.ekoder.org/burs-yonetmeligi-ve-ekleri-137037
İstenilen belgeleri öğreniyor.
İstenilen belgeleri e-devletten indiriyor.
NOT: Öğrencimizin Başvuru formundaki beyanlarında;Anne ya da babası çalışmıyorsa çalışmadığına dair  e devlette SGK Dökümü alarak  belge lendiriyor. Kirada oturanlar kira kontratını belge olarak ekliyorlar.

Hazırladığı belgeleri EKODER'in eskipazarekoder@yandex.com adresine mail atıyor.
REFERANS İSTEMİYORUZ, TORPİL YAPMIYORUZ, ÖĞRENCİ HAK ETTİĞİNİ ALIYOR.
Başarı durumu, not ortalaması, babasının annesinin gelir düzeyi, yetim ve üveylik durumu, ailede okuyan çocuk sayısı,kira durumu,ailede şehit durumu gibi 11 krıterde herşeyi ölçen sistemimizle müracaatı komisyonumuzca puanlama cetveline göre hesaplanıyor.
Komisyonda sadece dernek değil derneğimiz üyeleri ile birlikte Kaymakamlık ,Belediye,Esnaf Odası, Muhtarlar Derneği temsilcileri de yer alıyor.
Değerli hemşehrilerimiz,
Geçen yıl bize müracaat eden 45 Öğrencinin tamamına sizlerden gelen destekle burs verebildik.
Eskipazar'lı Üniversiteli Öğrencilerimize Geri ödemesiz Burs uygulamamıza bu yıl da devam ediyoruz. Öğrencilerimizi yalnız bırakmıyoruz.
KAMPANYAMIZ DEVAM EDİYOR.
BİZLER DESTEĞE.....ÇOCUKLARIMIZ HAYALLERİNİN PEŞİNE ...
AYRINTILI DUYURU METNİMİZ
 
 
 
 
 


YukariCik