ekoder.org

ESKİPAZAR ORMAN KÖYLERİ “EVRENSEL HİZMET FONUNDAN” YARARLANARAK BAZ İSTASYONLARINA KAVUŞUYOR.(16.04.2018)

ESKİPAZAR ORMAN KÖYLERİ “EVRENSEL HİZMET FONUNDAN” YARARLANARAK BAZ İSTASYONLARINA KAVUŞUYOR.(16.04.2018)

ESKİPAZAR ORMAN KÖYLERİ “EVRENSEL HİZMET FONUNDAN” YARARLANARAK BAZ İSTASYONLARINA KAVUŞUYOR.(16.04.2018)

ESKİPAZARIN TÜM ORMAN KÖYLERİNDE BİRER BİRER CEP TELEFONU SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞUYOR.İHALELER YAPILDI YATIRIMLAR BAŞLADI.

ADİLLER KÖYÜ SAKİNLERİNDEN VE DERNEK ÜYEMİZ SAYIN HASAN YURTTAŞ’IN DERNEĞİMİZE 2014 YILINDA YARDIM TALEBİYLE BAŞVURMASI ÜZERİNE KONUYLA İLGİLİ ARAŞTIRMALAR YAPARAK BİRLİKTE ÇALIŞMA KARARI ALDIK.

2014 VE 2016 YILLARINDA İKİ DEFA ANKARA’DA BAKANLIK NEZDİNDE HABERLEŞME DAİRE BAŞKANLIĞI İLE GÖRÜŞEREK TÜM ORMAN KÖYLERİMİZ ADINA EVRENSEL HİZMET FONUNDAN YARARLANARAK BAZ İSTASYONU YAPILMASI İÇİN KÖY HALKININ İMZA LİSTESİ İLE BİRLİKTE RESMİ BAŞVURU YAPTIK.

BUNUN SONUCU ESKİPAZARIN TÜM KÖYLERİ BAKANLIĞIN 2017’DEKİ İHALE LİSTESİNDE YER ALARAK PROJE KAPSAMINA GİRDİ.

BAZ İSTASYONU KURMA ÇALIŞMALARI 2017 İKİNCİ YARISINDA BAŞLADI 2018 BİRİNCİ ÇEYREĞİ İTİBARI İLE DEVAM EDİYOR.

BU FONU KURAN VE ÇALIŞTIRAN,İLÇEMİZ KÖYLERİNİ LİSTEYE ALAN HABERLEŞME BAKANLIĞIMIZA VE BAKAN SAYIN AHMET ARSLAN’A İÇERDE VE DIŞARDA YAŞAYAN ESKİPAZAR HALKI ADINA DERNEK OLARAK TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

LİSTEYE GİREN KÖYLER;
ADİLLER- KABAARMUT-KULAT-HASANLAR-SOFULAR-HAMZALAR-ÇAYLI-BÜYÜKYAYALAR-BEYTARLA-ŞEVKİLER-YÜRECİK-YAZIBOY-BELEN-BUDAKLAR-KAPUCULARDIR.

HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN.

BÜYÜK BİR İHTİYAÇTI ÇÖZÜM YOLUNA GİRİLMİŞ OLDU.
BU ARADA,SOFULAR VE KULAT’TA BAZ ÇALIŞMASI ZATEN OLDUĞU BİLGİSİNİ ALDIĞIMIZI BELİRTMEK İSTERİZ.

BU FONU KURAN VE ÇALIŞTIRAN,İLÇEMİZ KÖYLERİNİ LİSTEYE ALAN HABERLEŞME BAKANLIĞIMIZA,BAKAN SAYIN AHMET ARSLAN'A İÇERDE VE DIŞARDA YAŞAYAN ESKİPAZAR HALKI ADINA DERNEK OLARAK TEŞEKKÜR EDİYORUZ.BİR TEŞEKKÜRDE HABERLEŞME UZMANI DOSTUM FİKRET BEYE.

BAKANLIĞIN EVRENSEL HİZMET FONU İLE 2014 DEN BU YANA 1799 KÖYDE 300.000 KİŞİ CEP TELEFONUNA KAVUŞTU,ŞİMDİ 1472 KÖY DAHA HİZMET ALACAK,

ESKİPAZAR’DA BU HİZMET GİDECEK YERLER LİSTESİNDE BÖYLECE YERİNİ ALMIŞ OLDU.

BU ARADA ŞUNU DA BU VESİLEYLE İLAN ETMEK İSTERİZ Kİ;

BU PAYLAŞIMIMIZDAN DAHA ÖNCE DE BİR ÇOK FAALİYETİMİZİ PAYLAŞTIĞIMIZDA YAŞADIĞIMIZ GİBİ RAHATSIZ OLANLAR OLACAKTIR.

BİZ DERNEK YÖNETİMİ OLARAK; ZAMANIMIZDAN,MESAİMİZDEN EMEĞİMİZDEN FEDEKARLIK EDEREK ESKİPAZAR’IN HER DERDİ İLE DERTLENİYORUZ,ROL ÇALMADAN,PAYLAŞARAK,ORTAK AKIL KURARAK ÇÖZÜM ÜRETMEYE ÇALIŞIYORUZ.

BUGÜNE DEĞİN HANGİ PROJELERİ ÜRETİP YOL ALDIĞIMIZI ESKİPAZAR HALKI BİLİYOR VE ÇALIŞMALARIMIZI TAKİP EDİYOR.BUNUN İZAHI SEVGİ VE SORUMLULUK DUYGUSUDUR.

MEMLEKETİNİ ÇOK SEVEN KİŞİLER OLARAK BİRÇOK KONUDA MEMLEKETİMİZİN DERDİ İLE DERTLENİP ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇABA GÖSTERİRKEN, BİZİM BU ÇABAMIZDAN “SİZ DERNEKSİNİZ KİM OLUYORSUNUZ, BU İŞLER VE YATIRIM KONULARI SİZİN ÜZERİNİZE NE VAZİFE “ DER GİBİ TUTUM SERGİLEYENLERİN RAHATSIZLIKLARINDAN DA BİZİM RAHATSIZ OLDUĞUMUZU BURADAN DUYURMAK İSTERİZ.

STK MAHALLİ İHTİYAÇLARI VE ÖNCELİKLERİ BELİRLER,PROJELENDİREBİLİRSE PROJELENDİREREK YAPAMIYORSA SADECE TALEP OLARAK YATIRIMCI BİRİMLERE İLETİR,YEREL YÖNETİCİLERDEN DE KONUYA DUYARLILIK VE DESTEK TALEP EDER.

BİZİM YOLUMUZ TAM DA BU YOLDUR.FARKIMIZ TALEPLERİMİZİN ARAŞTIRMA VE PROJELERE DAYANMASIDIR.

MEMLEKET KİMSENİN DEĞİL,HEPİMİZİN,BİZ DE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜYÜZ VE MEMLEKETİMİZ EKONOMİK KALKINMASINI HEDEF ALARAK SIRF BU NEDENLE DERNEK KURUP MESAİ VE ZAMAN HARCAYIP GAYRET GÖSTERİYORUZ.MEMLEKETİMİZ İÇİN BİLGİ VE BECERİMİZİ ORTAYA KOYUYORUZ.YAPILANLARI TAKDİR EDİP EKSİK KALANLARA YADA DOKUNULMAYAN ALANLARA DESTEK VERMEYE ÇALIŞIYORUZ.ÇÜNKÜ BÜYÜKLERİMİZİN MEZARLARI BU MEMLEKET VE BİZ DE BURADA OLACAĞIZ.BUNUN BİLİNCİNDEYİZ VE MEMLEKETİMİZİ BU NEDENLE ÇOK SEVİYORUZ.TAKDİR ETMEYENLER HİÇ OLMAZSA MORAL BOZACAK SES ÜRETMESİNLER İSTERİZ.

RAHAT OLUN BUNLARI YAPARKEN SİYASİ BİR KOLTUK MAKAM HEVESİMİZ YOK.BİZİM MAKAMIMIZ KENDİ VİCDANIMIZDAN ALDIĞIMIZ POZİTİF SESDİR.KARŞILIK BEKLEMEDEN DE MEMLEKET SEVGİSİ İLE FEDAKARANE TUTUM ALINABİLECEĞİNİ ARTIK ANLAŞILSIN İSTERİZ.

BUNU BU KADAR YAZIYORUZ ÇÜNKÜ ÇEKTİĞİMİZ ÇİLELER CAN SIKIYOR VE YAŞANANLARI BURADA ANLATMAK BU PAYLAŞIMIMIZIN KONUSU DEĞİL.

BENZER SORUNU OLAN KARABÜK’ÜN TÜM KÖYLERİ EVRENSEL HİZMET FONU İÇİN BENZER BAŞVURUYU YAPMALARINI TAVSİYE EDERİM.GEREKİRSE YARDIMCI DA OLABİLİRİZ.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mail Gönder


Ad Soyad :  *
Telefon No :  *
Mail Adresi :  *
Konu :
Mesaj :
Dosya Eklentisi :
Güvenlik Kodu :
   
     
      


YukariCik