ekoder.org

ESKİPAZAR SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ ANITKABİR`DE

ESKİPAZAR SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ ANITKABİR`DE

ANITKABİR’İ ESKİPAZAR SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ OLARAK ZİYARET ETTİK. BİR SÜRE ÖNCE BASINDA YER ALAN “ESKİPAZAR SARI TRAVERTEN TAŞLARI ANITKABİRDEN SÖKÜLÜYOR” HABERİ ÜZERİNE ESKİPAZAR SİVİLTOPLUM ÖRGÜTLERİ BAŞKANLARI VE GAZETE ANKARA OLARAK 14.01.2015 ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 14.30’DA ANITKABİR’DE İNCELEMELERDE BULUNDUK,ASKERİ YETKİLİLERDEN BİLGİ ALDIK.

PİYADE ALBAY MUZAFFER TAYTAK VE ASTEĞMEN BARIŞ BAKIRCI’NIN GÖREV YAPTIĞI ANITKABİR ASKERİ YETKİLİLERİNDEN ALDIĞIMIZ BİLGİYE VE SAHADA YAPTIĞIMIZ İNCELEMELERE GÖRE YENİLEME ÇALIŞMALARI SADECE HAVUZ DENİLEN TÖREN ALANINDA VE ORİJİNALİNE UYGUN OLARAK YÜRÜTÜLMEKTEDİR.

SÖZ KONUSU ÇALIŞMALARIN; KÜLTÜR VARLIKLARI KORUMA BÖLGE KURULUNUN BİLGİSİ VE MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI ANKARA İNŞAAT EMLAK BÖLGE BAŞKANLIĞI SORUMLULUĞUNDA YÜRÜTÜLDÜĞÜ,01 NİSAN TARİHİNDE BAŞLAYAN ÇALIŞMAŞAR 29 MAYIS 2015 TARİHİNDE TAMAMLANACAĞI BİLGİSİNE ULAŞILDI.

“ANITKABİR’DEN ESKİPAZAR TAŞLARI SÖKÜLÜYOR” HABERİNİN; BİLGİNİN KAYNAĞINA ULAŞMADAN VE DOĞRULUĞU YETKİLİLERE ONAYLATILMADAN VERİLEN SANSASYONEL BİR HABER NİTELİĞİNDE OLDUĞU KANAATİNE VARILMIŞTIR.

ULU ÖNDER M.K.ATATÜRK’ÜN AZİZ HATIRASI VE İLÇEMİZİN ANITKABİR’İN YAPIMI SIRASINDA VERDİĞİ DESTEĞİN KORUNMASI İÇİN ESKİPAZAR HALKIMIZIN GÖSTERDİĞİ DUYARLILIĞA TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

ESKİPAZAR KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURURUZ.14.01.2015 EKODER-YAZDER-BÜYÜKDER-KABARDER-GAZETE ANKARA

 
 


YukariCik